Юбінукі

Всім відомо, наскільки важливий у житті й ​​культурі японців естетичний фактор. Вважається, що краса повинна бути у всьому. У всьому, що дарує нам природа, можна знайти щось прекрасне. До речей штучного походження практично вимоги такі, що вони повинні бути не тільки функціональні, але повинні приносити і естетичне задоволення. Естетично привабливими повинні бути навіть найпростіші предмети побуту.

В Японії дуже рідко можна знайти річ чисто функціональну, зроблену без обліку естетичної привабливості форми. Вважається, що красиві речі навколо вас можуть зробити рутинні завдання життя більш приємним.

Юбінукі (Yubinuki) –  японською мовою означає – наперсток. І, як і більшість наперстків він використовується для захисту пальців при шитті. Однак хоча вони служать одній і тій ж цілі, що й наші наперстки, в Японії, юбінукі використовуються трохи по іншому.

По-перше – японські юбінукі виглядають зовсім не так, як звичні нам наперстки. Вони являють собою кільця, близько 1 см завширшки.

По-друге, замість того, щоб носити їх на кінчику пальця, японці носять наперстки на середньому пальці, між першою і другою фалангою.

На початку юбінукі являли собою просто смужку тканини, обгорнуту кілька разів навколо пальця. Потім, цю смужку стали закріплювати декількома стібками.

Поступово юбінукі почали поширюватися – ним почали користуватися не тільки в швейних майстерень, а й у більш високих шарах суспільства. Відповідно, наперсток почав поступово вдосконалюватися з естетичної точки зору. Закріплені поступово стібки стали нести в собі не тільки функціональне навантаження.

Юбінукі перетворилися в кільця, які були повністю покриті декоративною стежкою, яка також допомагала забезпечити додатковий захист від гострих голок. Додаткову міцність і захист дало використання в якості основи для юбінукі паперу з волокон тутового чагарника – васі.

У наш час юбінукі вже перестали бути просто наперстками. Зараз юбінукі може бути і прикрасою, і предметом колекціонування, і улюбленим хобі.

Tags: ,

This entry was posted on четвер, вересня 29, 2011 at 9:22 am and is filed under Майстеркласи та статті. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.